День перемоги над нацизмом в Європі

Детальніше
Навчальні заклади
Кам'янець-Подільського району

Особливості профілактики грипу та ГРВІ в організованих колективах (дитячих дошкільних закладах).

Профілактика ГРВІ.

Враженою категорією захворювання на ГРВІ є діти дошкільного віку.

Неабияка роль в профілактиці захворювань покладається на вихователів та медичний персонал, які повинні уважно ставитись до стану здоров’я дітей. Для упередження заносу та розповсюдження грипу та ГРВІ серед дітей, в навчальних закладах мають працювати санітарні пости «фільтри» з участю медперсоналу, вихователів, які активно будуть виявляти та не допускати в заклад хворих дітей та персонал. Щоденні медичні огляди дітей здійснюються медичним персоналом дошкільного навчального закладу, а при його відсутності вихователем. При ускладненні епідемічної ситуації (ріст захворюваності на ГРВІ серед дітей та персоналу) в ДДЗ необхідно проводити обмежувальні протиепідемічні заходи, у т.ч. вимірювання температури тіла дітей 2 рази на день та щоденну дезінфекцію приміщень. Діти з ознаками захворювання до дитячого дошкільного закладу не приймаються.

Необхідно суворо контролювати гігієнічні навички серед дітей та персоналу, а саме: миття рук з милом дітей перед вживанням їжі, після відвідування туалету та після прогулянки, для необхідно створити умови для дотримання правил особистої гігієни (проточна вода, мило, індивідуальні рушники, засіб для обробки.

В дошкільних закладах повинна бути розгорнута санітарно-роз’яснювальна робота з дітьми, персоналом та батьками щодо профілактики захворювань на ГРВІ.

В закладах має дотримуватись оптимальний температурний режим. Для його визначення встановлюються в усіх приміщеннях настінні вимірювальні прилади (термометри). Згідно санітарного регламенту оптимальна температура в групових осередках повинна становити 19-23 °С

Рекомендується проведення штучної С-вітамінізації страв, за рекомендацією лікаря використання полівітамінів в певних дозах.

Технічний персонал в дитячих закладах повинен бути ознайомлений із графіком проведення прибирань в період епідускладнення (вологе прибирання проводиться не менше 2-х разів на день з миючими засобами, а з використання деззасобів в кінці робочого дня). Вологому прибиранню підлягають усі приміщення та обладнання, в тому числі підвіконня, підлога, опалюванні прилади, шафи, столи. Прибирання здійснюють при відкритих фрамугах, не допускаючи протягів.

Для дезінфекції приміщень ДДЗ необхідно встановити бактерицидні лампи.

Необхідно дотримуватись правил миття іграшок, які необхідно щоденно наприкінці дня мити гарячою водою з милом або 2% розчином питної соди з наступним полосканням під проточною водою. М’яконабивні іграшки дезінфікуються бактерицидними лампами.

Під час карантину іграшки обробляють дезінфікуючими засобами.

Сидіння унітазів щоденно миються теплою мильною водою. Підлога в туалетних кімнатах повинна митися після кожного висаджування дітей на горщики. Щоразу після використання горщики миють з мийними засобами з використанням квачів під проточною водою , а при ускладнення епідемічної ситуації дезінфікуючими засобами.

Інвентар для миття підлоги у приміщеннях групових осередків і туалетів необхідно маркувати та зберігати окремо з унеможливленням доступу до них дітей.

Для очищення від бруду перед приміщенням ДДЗ мають бути встановлені скребачки.

При епідускладненні необхідно обмежити доступ сторонніх осіб в приміщеннях ДНЗ (в роздягальні).

Управління Держпродспоживслужби в Кам’янець-Подільському районі

Наше відео

Важлива інформація

Допомогти воїнам АТО

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Фестивалі та конкурси рекомендовані ДНЗ в 2016 році

Пропонуємо інформацію про міжнародні, всеукраїнські фестивалі,конкурси, що проходять у 2016 році.

Детальніше
Контактна інформація
Хмельницька обл.
м. Кам'янець-Подільський
пл. Вірменський ринок, 6
32300
  • (03849) 95335
  • rmk08kpr@i.ua
Матеріали з блогу
Отримайте новини
Newsletter: