День перемоги над нацизмом в Європі

Детальніше
Навчальні заклади
Кам'янець-Подільського району

16 квітня на базі районного методичного кабінету відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти.

«Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті».

16 квітня на базі районного методичного кабінету відбулося засідання творчої групи педагогів закладів дошкільної освіти. У тісній співпраці розглядалася тема «Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті».

Відкрила засідання методист відділу освіти Наталя Кашуба, яка зазначила, що інноваційна освітня діяльність закладу – це діяльність, завдяки якій відбувається розвиток освітнього процесу, характерною ознакою використання інноваційних технологій в ЗДО є пошук шляхів творчого зростання дітей з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей та можливостей зростати здоровими, вільними та щасливими. Також Наталя Леонідівна відмітила, що педагогам потрібно будувати свою роботу так, щоб вона не лише відповідала запитам суспільства, а й забезпечувала збереження самоцінності, неповторності дошкільного періоду дитинства. Сюди варто віднести навчання в цікавій ігровій формі з використанням елементів інноваційних педагогічних технологій.

Члени творчої групи презентували інноваційні технології, які впроваджуються на базі їхнього закладу.

Зокрема, Ірина Дудко, вихователь Приворотського ЗДО «Берізка» презентувала мнемотехнологію, як один із потужніх засобів розвитку мовлення, логіки, пам'яті дошкільників. Члени творчої групи мали змогу ознайомитися з розмаїттям мнемотаблиць, їх ефективністю та необхідністю у сучасній освіті.

Тетяна Щербань, вихователь Панівецького дошкільного закладу «Колосок», представила технологію ТРВЗ, яка допоможе дошкільникам знайти вихід з будь-якої ситуації, а реалізація творчих здібностей ґрунтується на використанні різних методів творчого мислення. Також Тетяна Георгіївна зазначила, що деякі засоби розвитку нестандартного мислення можна використовувати на заняттях, прогулянках, екскурсіях тощо. Застосування цих засобів розкриває технологію розумового процесу, виховує наполегливість, самоповагу, самостійність мислення.,/p>

Вихователі Тетяна Індол (Орининський ЗДО «Калинка») та Тетяна Швець (Залісько-1 ЗДО «Золотий колосок») поділились досвідом використання спадщини Василя Сухомлинського, аспектом якої є - гуманізм.

«Чарівний телескоп крокує лініями розвитку» - під такою назвою презентувала свою інновацію Людмила Чабарук, вихователь Кадиєвецького ЗДО «Дюймовочка».

Марина Поліщук (вихователь Довжоцького ЗДО «Веселка) та Наталя Гоменюк (вихователь Рихтівського ЗДО «Пізнайко») поділилися досвідом впровадження в освітнній процес дошкільного закладу LEGO-технології, яка цікава тим, що об’єднує в собі елементи гри та експериментування. За допомого LEGO діти вивчають математику, мову, знайомляться з довкіллям і навіть малюють цеглинками! Заняття з LEGO урізноманітнюють та вдосконалюють навчальний процес, роблять його цікавішим для дітей. Заняття в ігровій формі створюють неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходять без нервового напруження, що позитивно позначається на якості засвоєння матеріалу.

У ході проведення «методичної круговертки» Наталя Леонідівна зазначила, що розвиток закладу дошкільної освіти неможливий без нових ідей, підходів, моделей, педагогічних технологій. Впровадження інноваційних технологій значно гармонізує відносини на рівнях: адміністратор – вихователь, вихователь – вихователь, вихователь – дитина. Організовуючи освітній процес та взаємодію з вихованцями, педагог має досконало володіти фаховими методиками, знати вікові психологічні особливості дітей, уміти аналізувати проблеми і на основі цього аналізу вносити корективи в педагогічний процес, досягати запланованих результатів. Інтерактивні методи навчання мають сприяти підвищенню компетентності педагогів, вивченню, апробації та активному використанню сучасних освітніх технологій, формувати прагнення до самоосвіти, саморозвитку, допомагають усім учасникам педагогічної взаємодії усвідомлювати свої професійні можливості й свою професійну цінність.

Наше відео

Важлива інформація

Допомогти воїнам АТО

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Фестивалі та конкурси рекомендовані ДНЗ в 2016 році

Пропонуємо інформацію про міжнародні, всеукраїнські фестивалі,конкурси, що проходять у 2016 році.

Детальніше
Контактна інформація
Хмельницька обл.
м. Кам'янець-Подільський
пл. Вірменський ринок, 6
32300
  • (03849) 95335
  • rmk08kpr@i.ua
Матеріали з блогу
Отримайте новини
Newsletter: